Skoč na obsah Skoč na menu
Hore 

StVPS - Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.

Vstup do zákazníckej sekcie

Môj zákaznícky
účet
Zavolajte nám 0850 111 234 Napíšte nám Vaše otázky Formulárena stiahnutie Plánovanéodstávky StVPS hlásené havárie vody

VEOLIA VODA DAROVALA „TAJOMSTVO VODY“ ĎALŠÍM 18 ZÁKLADNÝM ŠKOLÁM V BANSKOBYSTRICKOM KRAJI

ZVOLEN (5.marec 2007) Vodárenská spoločnosť Veolia Voda darovala dnes základným školám v Banskobystrickom kraji ďalších 18 laboratórnych kufríkov „Tajomstvo vody“. Kufríky si prevzali zástupcovia základných škôl zo Zvolenského regiónu na Základnej škole Martina Rázusa.

Kufríky predstavujú špeciálnu pedagogickú pomôcku, prostredníctvom ktorej môžu žiaci v školách realizovať jednoduché pokusy zamerané na čistenie vody, jej vznik a jej kolobeh v prírode.

„Kufríky sú súčasťou projektu našej spoločnosti a ich cieľom je u mladej generácii vytvárať pozitívny vzťah k životnému prostrediu, zvlášť k vode“, vysvetlil zámer projektu Peter Martinka, riaditeľ úseku výrobno-prevádzkových činností Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti (StVPS), kde je Veolia Voda hlavným investorom.

Pedagogická pomôcka kufrík Tajomstvo vody, ktorá je už využívaná v 900 školách a výchovno-vzdelávacích zariadeniach v Českej republike, vznikla v centre Anjou Recherche vo Francúzsku. Veolia Voda ju zdarma poskytuje predovšetkým školám v mestách a obciach, kde pôsobí a prevádzkuje vodohospodárske zariadenia, ekologickým združeniam, organizáciám a inštitúciám zaisťujúcim aktivity voľného času pre deti a mládež. Kufrík bol vytvorený s cieľom viesť deti ku kladnému vzťahu k ekológii a k životnému prostrediu. Voda je život a vodný kufrík napomáha pochopiť, v čom spočíva jej dôležitosť i vzácnosť. Prostredníctvom takmer štyroch desiatok pokusov získavajú deti formou hry mnoho praktických a zaujímavých poznatkov.

Prvé kufríky odovzdala spoločnosť už základným školám v Banskej Bystrici a Poprade. Koncom týždňa odovzdá Veolia Voda 20 kufríkov aj v Brezne. Spolu ich bude približne 160 a budú určené školám v obciach a mestách Stredoslovenského a Podtatranského regiónu, v ktorých spoločnosť Veolia Voda zabezpečuje vodárenské a kanalizačné služby pre 950 tisíc obyvateľov. (viac informácií www.stvps.sk)