Skoč na obsah Skoč na menu
Hore 

StVPS - Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.

Vstup do zákazníckej sekcie

Môj zákaznícky
účet
Zavolajte nám 0850 111 234 Napíšte nám Vaše otázky Formulárena stiahnutie Plánovanéodstávky StVPS hlásené havárie vody

O vode moderne

Banská Bystrica, máj 2013

O vode moderne – nový vzdelávací projekt  pre základné školy a stredné školy na Slovensku.

Chcete sa o vode naučiť viac, chcete učiť modernejšie, zaujímavejšie?

Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. a Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť a. s. pripravili v spolupráci s Centrom environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA nový vzdelávací projekt pod názvom O vode moderne. 

Cieľom projektu bolo vytvorenie multimediálneho výučbového softvéru pre interaktívne tabule slúžiaceho na implementáciu témy voda do vyučovania. Vytvorený vzdelávací materiál bude slúžiť na  aktívnu výučbu žiakov II. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl a zároveň na zvyšovanie osvety v oblasti  ochrany vody, poznania významu vody a  vodného cyklu.

V troch témach  sa študenti prostredníctvom zaujímavých aktivít oboznámia s pojmami ako virtuálna voda či vodná stopa. Naučia sa ako chrániť vodu a jej zdroje, zistia, čo všetko vplýva na ich kvalitu a dozvedia sa kde všade a ako využívame vodu.

 

Po úvodných školeniach pre školy prihlásené do projektu, je teraz softwér  dostupný na stiahnutie pre všetkých, čo majú radi vodu  zo stránok www.stvps.skwww.pvpsas.sk.

/Mgr. Slavomíra Vogelová, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s./