Skoč na obsah Skoč na menu
Hore 

StVPS - Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.

Vstup do zákazníckej sekcie

Môj zákaznícky
účet
Zavolajte nám 0850 111 234 Napíšte nám Vaše otázky Formulárena stiahnutie Plánovanéodstávky StVPS hlásené havárie vody

Moderne o vode - NEW WATER

Nový vzdelávací projekt pre základné školy a stredné školy.

Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. a Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť a. s. pripravili v spolupráci s Centrom environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA nový vzdelávací projekt pod názvom O vode moderne.

Cieľom projektu bolo vytvorenie multimediálneho výučbového softvéru pre interaktívne tabule slúžiaceho na implementáciu témy voda do vyučovania. Vytvorený vzdelávací materiál bude slúžiť na  aktívnu výučbu žiakov II. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl a zároveň na zvyšovanie osvety v oblasti  ochrany vody, poznania významu vody a  vodného cyklu.

V troch témach  sa študenti prostredníctvom zaujímavých aktivít oboznámia s pojmami ako virtuálna voda či vodná stopa. Naučia sa ako chrániť vodu a jej zdroje, zistia, čo všetko vplýva na ich kvalitu a dozvedia sa kde všade a ako využívame vodu.

 

  

Po úvodných školeniach pre školy prihlásené do projektu, je teraz softwér  dostupný na stiahnutie pre všetkých, čo majú radi vodu  TU.

 


Vodný kalendár

V novej výtvarnej súťaži zorganizovanej pri príležitosti Svetového dňa vody žiaci  spoločne tvorili návrh kalendára s ilustráciami k téme ochrana vody a s tipmi na ochranu vody v jednotlivých mesiacoch. Cieľom súťaže organizovanej Stredoslovenskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou, a.s. bolo naučiť deti, čo všetko môže jednotlivec  urobiť pre ochranu vody a vodných zdrojov.

Do súťaže  zaslalo svoje práce  45 triednych kolektívov zo škôl stredoslovenského regiónu a z nich sme na základe určených kritérií vybrali tri  najlepšie  v štyroch kategóriách.
 


Vodný kalendár - výsledky súťaže

Do súťaže  zaslalo svoje práce  45 triednych kolektívov zo škôl stredoslovenského regiónu a z nich sme na základe určených kritérií vybrali tri  najlepšie  v štyroch kategóriách.

Kategória Základné školy 1. stupeň:
  1.    miesto : Základná škola, Ďumbierska, Banská Bystrica
  2.    miesto : Základná škola, Nám. Mládeže, Zvolen
  3.    miesto:  Základná škola M.R. Štefánika, Lučenec, Základná škola P. Križku, Kremnica

Kategória Základné školy, 2. stupeň:
  1.    miesto : Základná škola, Námestie mládeže 587/17, Zvolen, 
  2.    miesto : Základnej škole s materskou školou, Župkov

Kategória Špeciálne základné školy:
  1.    miesto : Špeciálna  základná škola, Za parkom, Veľký Krtíš
  2.    miesto : Špeciálna základná škola, Daxnerova, Rimavská Seč
  3.    miesto:  Špeciálna základná škola, Partizánska, Klenovec

Kategória Základné umelecké  školy 1. stupeň:
  1.    miesto : Základná umělecká škola, Dolná, Žarnovica
  2.    miesto : Základná škola J. Cikkera, Banská Bystrica


Výhrou za prvé miesto je finančná odmena a súťažiaci umiestnení na prvých troch miestach dostanú od organizátora súťaže vecné ceny – USB kľúče, športové potreby, knihy.

 

Galéria

 

dumbierskaP7090219.jpgnammladezeP7090213.jpgzskrizkukremnP7090217.jpgzsstefanikalucP7090218.jpgzupkovP7090216.jpgzuszarnovicaP7090215.jpg