Skoč na obsah Skoč na menu
Hore 

StVPS - Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.

Vstup do zákazníckej sekcie

Môj zákaznícky
účet
Zavolajte nám 0850 111 234 Napíšte nám Vaše otázky Formulárena stiahnutie Plánovanéodstávky StVPS hlásené havárie vody

Okolo sveta 2011 - biodiverzita v mestách

Nová súťaž pre základné školy  „Okolo sveta 2011 – biodiverzita v mestách“.

Súťaž zameraná na poznávanie a skúmanie biodiverzity v mestskom prostredí bola určená triednym kolektívom základných škôl.

Cieľ súťaže bolo propagovať tému biodiverzita v mestách. Naučiť deti, čo všetko by sa dalo urobiť pre ochranu životného prostredia a biodiverzity v meste, v ktorom žijú.

Pomocou špeciálnych metodických materiálov,  deti skúmali rôzne druhy zvierat či rastlín v ich prostredí. Prostredníctvom fotografií alebo výkresov  argumentovali, prečo je dôležité zachovať životné prostredie a čo všetko môžu urobiť pre jeho ochranu.

Úlohou žiakov bolo vybrať živočíšny alebo rastlinný druh, ktorý by chceli ochraňovať alebo navrátiť do ich lokality a  napísať text, v ktorom vysvetlili svoj výber a navrhli, ako je možné tento druh chrániť, či navrátiť do prírody.

Žiacke listy - ukážka

Učiteľská príručka - ukážka


Zelená škola

V roku 2011 bola Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. partnerom medzinárodného vzdelávacieho program, ktorý je súčasťou celosvetovej siete Eco-Schools.

 

Program vedie školy k praktickej realizácii environmentálnej výchovy. Po úvodnom audite si školy vyberú jednu z tém (voda, odpad, energie, doprava a ovzdušie, zelené obstarávanie a úradovanie, zeleň a ochrana prírody) ku ktorej plnia konkrétne úlohy a aktivity.

 

Viac na www.zelenaskola.sk.